top of page

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Rewitalizacja i nawilZenie: Twarzy, Szyi i Dekoltu

Mezoterapia igłowa  to zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Polega na podaniu kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne do skóry właściwej . Metoda profilaktyki starzenia się skóry.  Zabieg poprawia kondycję i wygląd skóry powodując jej odmłodzenie oraz rewitalizację .
MEZOTERPIA IGŁOWA - jak wpływa na skórę ?
  • Preparaty zawierają duże stężenie kwasu hialuronowego, który posiada właściwości silnie nawilżające i wiążące wodę dzięki czemu skóra staje się wygładzona i zregenerowana.
  • Odpowiednio dobrany preparat podziała na suchą, ziemistą skórę, ze śladami po przebytym trądziku lub przebarwieniami posłonecznymi.
  • Zabieg ten stosowany jest m.in. w celu odżywienia i poprawy naturalnego nawilżenia skóry.
  • Powoduje poprawę mikrokrążenia i stymuluje komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych co zwiększa napięcie i elastyczność skóry.
SZUKASZ GABINETU, W KTÓRYM BEZPIECZNIE WYKONASZ ZABIEG MEZOTERAPII IGŁOWEJ POD OKIEM SPECJALISTY MEDYCYNY ESTETYCZNEJ ? ZAUFAJ NAM I ZAPISZ SIĘ DO EKSTRA MED AESTHETICS
medycyna-estetyczna-1-kobieta.jpg
5-Mezoterapia-iglowa-–-jak-czesto-47277fff.jpeg
CZY ZABIEG MEZOTERAPII JEST BOLESNY?
Podczas mezoterapii może być  odczuwalny niewielki dyskomfort, ale krem znieczulający minimalizuje odczucia  bólowe.
NA CZYM POLEGA SKUTECZNOŚĆ MEZOTERAPII IGŁOWEJ?

Substancje aktywne i odżywcze wprowadzane są w głąb skóry. Zwykłe kremy oraz serum mają zazwyczaj zbyt duże cząsteczki, by przenikać przez skórę, dlatego dobrze jest uzupełniać swoją pielęgnację zabiegami inwazyjnymi, jakim jest mezoterapia.
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Przed planowanym zabiegiem mezoterapii igłowej nie zaleca się korzystania z solarium lub sauny. Największą skuteczność zapewniają serie zabiegów, których częstotliwość powinna być dopasowana do kondycji skóry pacjenta oraz zamierzonego rezultatu.
JAK WYGLĄDA PRZEBIEG MEZOTERAPII IGŁOWEJ?

W zależności od celu, w którym pacjent zgłasza się do gabinetu, dobierana jest odpowiednia substancja czynna. Zabieg przeprowadza lekarz medycyny estetycznej.

Metodę można przeprowadzić za pomocą ampułki na bazie kwasu hialuronowego lub osocza bogatopłytkowego uzyskanego z własnej krwi obwodowej pacjenta.

Czas trwania zabiegu 30 - 60 minut. W zależności od potrzeb pacjenta zasadnicza część zabiegu może być poprzedzona nałożeniem kremu znieczulającego.

Lekarz wykonuje serię nakłuć igłą . Kwas hialuronowy oraz substancje odżywcze, takie jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy podawane są w powierzchowne warstwy skóry.
REKONWALESCENCJA PO MEZATERAPII IGŁOWEJ

Mezoterapia igłowa to zabieg w pełni bezpieczny. Zaraz po zabiegu obserwujemy zaczerwienienie skóry oraz podskórne grudki preparatu, które wchłaniają się w przeciągu 2-3 dni. Po może wystąpić kilkudniowy obrzęk. Czasami pojawiają się siniaki, których czas gojenia wynosi około 7 dni.
KIEDY SĄ WIDOCZNE PIERWSZE EFEKTY PO ZABIEGU ?
Efekty są po serii 3-6 zabiegów i  są ściśle uzależnione od preparatu, który zostanie zastosowany. Zabieg wykonuje się cyklicznie co 1-4 tygodni, a dla podtrzymania efektu raz na kilka miesięcy.
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU
Zabiegu nie stosuje się u osób z alergiami na składniki wstrzykiwanego preparatu. Nie wykonujemy go również u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią oraz u pacjentów z opryszczką. Przeciwwskazaniami są również wszelkiego rodzaju stany zapalne pojawiające się na skórze, choroby nowotworowe, a także stosowanie leków przeciwkrzepliwych.
SZUKASZ GABINETU, W KTÓRYM BEZPIECZNIE WYKONASZ ZABIEG MEZOTERAPII IGŁOWEJ POD OKIEM SPECJALISTY MEDYCYNY ESTETYCZNEJ ? ZAUFAJ NAM I ZAPISZ SIĘ DO EKSTRA MED AESTHETICS
MEZOTERAPIA IGŁOWA
bottom of page